Jak fungují půjčky bez dokládání příjmů?

Americká hypotéka bez registru

Pravidelné a prokazatelné příjmy jsou podmínkou pro získání bankovního úvěru. Jenže problém nastává, pokud o úvěr žádají lidé na úřadu práce, studenti nebo ženy na mateřské dovolené. Kvůli nízkému či nulovému příjmu mají dveře k bankovním úvěrům zavřeny. Mohou být pro tyto klienty řešením půjčky bez dokládání příjmu? Jak tyto úvěry fungují a jaké výhody a rizika jsou s nimi spojeny?

Půjčky bez potvrzení o příjmu obvykle spadají do kategorie rychlých půjček. U těchto typů půjček se zpravidla nedokládá příjem formou papírového lejstra, ale i tak jsou spíše určeny pro osoby v zaměstnaneckém poměru. Je totiž nutné místo potvrzení od zaměstnavatele doložit výpis z účtu, kam žadateli chodí příjem.
Půjčky bez dokladování příjmu se mohou prodražit

Na finančním trhu však existují také rychlé půjčky pro žadatele s nepravidelným nebo nízkým příjmem, kteří podnikají či pobírají sociální dávky. Nebankovní společnosti se poskytováním úvěrů těmto osobám vystavují riziku, že peníze nedostanou zpět. Nabízí proto rychlé půjčky s vyšším úrokem a RPSN a účtují si poplatky za nesplácení.

Nový zákon chrání před neúměrnými sankcemi

Do rizika se dostávají i samotní žadatelé, kteří nemají jistotu příjmu nebo žijí od výplaty k výplatě. Pokud nezaplatí splátku včas, hrozí jim smluvní pokuta a mohou se dostat do hlubších finančních potíží. Naštěstí nový spotřebitelský zákon stanovuje maximální výši sankcí, čímž chrání spotřebitele před lichvářskými praktikami společností, které dříve vydělávaly především na pokutách.


Info TIP: Další informace k tématu půjček bez dokládání výše příjmu naleznete také na této stránce. Dozvíte se zde, jaké jsou výhody, nevýhody a rizika tohoto typu úvěrů.


Půjčujte si s rozvahou

Než požádáte o úvěr bez potvrzení o příjmu, vždy zvažte své finanční možnosti. Odpovězte si na otázku, zda zvládnete splatit tuto rychlou půjčku do data splatnosti (obvykle do 30 až 45 dnů) a zda by vám nepůjčila bezúročně vaše rodina nebo přátelé. Jestliže jste se rozhodli pro tento typ půjčky, obraťte se na společnost, která nabízí první půjčku zdarma. Ušetříte na úrocích a poplatcích a vrátíte jen tolik, kolik jste si půjčili.

Jednoduché sjednání a vyřízení půjčky

Půjčky bez zbytečného "papírování" se sjednávají přes internet, což může být omezující pro ty, kteří nemají připojení k internetu. V online formuláři si klient zvolí výši půjčky, nastaví si dobu splatnosti, vyplní nezbytné osobní údaje a žádost odešle. Automatizovaný systém či pracovníci společnosti pak žádost vyhodnotí a za okamžik se žadatel dozví výsledek.

Pro koho není rychlá půjčka vhodná?

Tento typ rychlé půjčky může představovat rychlou peněžní injekci, ale vyvarovat by se jí měli lidé, kteří potřebují vysokou částku, osoby s několika závazky, žadatelé s nulovým příjmem a ti, kdo předem vědí, že nebudou schopni úvěr splatit. Rovněž se nevyplatí těm, kdo mohou získat klasický bankovní úvěr.
© 2015 Nebankovní-Americká-Hypotéka.cz, všechna práva vyhrazena.
Informace zde uvedené pochází z různých zdrojů. Provozovatel webu neposkytuje ani nezprostředkovává žádné úvěry. Kontakt