Důležité! Stránky vznikly před určitým časem a některé články tak nemusí obsahovat aktuální informace. Věnujte proto pozornost datu článku.

Na co si dát pozor při používání kreditní karty

Americká hypotéka bez registru

10-10-2015

Vlastnit kreditní kartu není bez rizika. Musíme vědět, jak s ní nakládat, aby nám byla k užitku a ne ke škodě.

Kreditní x debetní karty

Kreditní karty fungují na jiném principu, než karty debetní. Jaký je rozdíl? Na „kreditce“ máme peníze poskytnuté bankou bez ohledu na tom, kolik máme na běžném účtu. Je to určitá forma půjčky a velmi lákavá dostupnost financí. V tom ale spočívá její hlavní úskalí.
Riziko větší útraty

Lidé, kteří rádi utrácejí bez rozmyslu, by si kreditní kartu vůbec neměli pořizovat. Tím, že peníze nemáte fyzicky v peněžence, tendence utrácet roste. Určitě si zjistěte, jaké poplatky budete platit za vedení karty, za její vydání a případné další služby, aby se vám její držení zbytečně neprodražilo.

Splácejte v bezúročném období

Pokud budete peníze z kreditky zvládat splácet v bezúročném období, může se vám její vlastnictví vyplatit. Toto bezúročné období se banka od banky může lišit, většinou trvá od 40 do 60 dnů. Jakmile jej ale překročíte, jsou úroky velmi vysoké, mnohdy nad 20 procent ročně.

Jak je to s výběrem z bankomatu

Snažte se z kreditní karty peníze nevybírat v bankomatech. Je to velmi nevýhodné a k tomu není karta primárně určena. Bezúročné období se na tyto výběry někdy nevztahuje, proto peníze vybírejte jen v nevyhnutelném případě a kartu využívejte k placení u obchodníků.

Mějte přehled o svých platbách a dbejte na bezpečnost

Vyúčtování ohledně plateb chodí jednou za měsíc. Výdaje si hlídejte, abyste měli přehled o tom, kolik jste peněz z kreditní karty čerpali a zvládli je včas splatit. Při používání „kreditky“ platí bezpečnostní pravidla podobná jako u karty debetní. To znamená nikomu nesdělovat PIN, kartu jen tak nedávat z ruky a nakupovat v prověřených e-shopech.
© 2015 Nebankovní-Americká-Hypotéka.cz, všechna práva vyhrazena.
Informace zde uvedené pochází z různých zdrojů. Provozovatel webu neposkytuje ani nezprostředkovává žádné úvěry. Kontakt