Důležité! Stránky vznikly před určitým časem a některé články tak nemusí obsahovat aktuální informace. Věnujte proto pozornost datu článku.

Na co si dát pozor u nebankovní americké hypotéky

Americká hypotéka bez registru

15-06-2015

Pokud nemáte dostatečný finanční obnos k pořízení vlastního bydlení, je řešením hypotéka. Co ale dělat v případě, když máte záznam v registru dlužníků? Nebankovní společnosti i pro takové lidi našli řešení v podobě americké hypotéky.

Nemusíte dokládat svůj příjem, postačí jen prohlášení o příjmu nebo předložení dokumentů, které stvrzují vaše finanční zdroje a majetek.
Vybírejte seriózní poskytovatele

Nebankovní americké hypotéky však skrývají řadu úskalí a je zapotřebí pečlivě si promyslet, zda taková rizika podstoupíte. U těchto hypoték je zpravidla nutné počítat s vyšším úrokem. Zvlášť pokud se jedná o neseriózního poskytovatele půjčky, může vás výše úroku nemile překvapit. Není výjimkou, že se pohybuje i nad 15 %, což je o polovinu více, než deklarují banky u stejného typu produktu.

100 % odhadní ceny nemovitosti nedostanete

Oproti bance vám nebankovní společnost nepůjčí na stejnou nemovitost stejné množství peněz. Americká hypotéka od těchto poskytovatelů dosahuje mezi 50 % - 80 % odhadní ceny nemovitosti. Také vás mohou nemile překvapit vysoké poplatky za vedení účtu a sankce, pokud nedodržíte podmínky ve smlouvě.

Splácejte včas

Nebankovní americká hypotéka je dost riziková. V případě platební neschopnosti jste jen krůček od toho, abyste o svou nemovitost přišli. Připravte se na tvrdé vymáhání pohledávek po lhůtě splatnosti. A pokud se splátka zpozdí, může se navýšit úrok. Obraťte se proto na velké nebankovní společnosti s pevnou pozicí na trhu, u nichž si můžete být jisti seriózním jednáním.
© 2015 Nebankovní-Americká-Hypotéka.cz, všechna práva vyhrazena.
Informace zde uvedené pochází z různých zdrojů. Provozovatel webu neposkytuje ani nezprostředkovává žádné úvěry. Kontakt