Důležité! Stránky vznikly před určitým časem a některé články tak nemusí obsahovat aktuální informace. Věnujte proto pozornost datu článku.

Mohou si nezaměstnaní lidé přivydělávat?

Americká hypotéka bez registru

08-11-2015

Pro občany, kteří jsou registrováni na Úřadu práce, je ze zákona možný přivýdělek, ale s omezeními. Jaké podmínky je třeba splnit, abyste nebyli vyřazeni z evidence?

Kolik si může nezaměstnaný člověk přivydělat

V roce 2015 si lidé evidovaní na Úřadu práce mohou měsíčně přivydělat maximálně 4 600 Kč. Pokud máte příjmů více, jejich součet tuto částku nesmí překročit. Jakmile částku překročíte, budete vyřazeni. Pracovat můžete na dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti. Invalidní důchodci si mohou přivydělat maximálně polovinu minimální mzdy pro invalidní důchodce, tedy až 4 000 Kč.
Jak výdělek koliduje s podporou v nezaměstnanosti

Nejpozději v den jeho započetí musíte Úřadu práce váš přivýdělek nahlásit. Pokud na to zapomenete nebo jej záměrně neohlásíte, hrozí vám vyřazení z evidence a sankce. Výši výdělku dokládáte pravidelně ve formuláři. S přivýdělkem, který nepřekročí stanovenou mez, je za vás placeno zdravotní pojištění a doba, po kterou jste evidováni na Úřadu práce, se započítává do starobního důchodu. S výdělkem ale automaticky ztrácíte nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Spolupracujte s Úřadem práce

I když máte přivýdělek, musíte stále spolupracovat s Úřadem práce. Znamená to pravidelně docházet na domluvené schůzky, účastnit se rekvalifikačních kurzů, a především si aktivně hledat stálé zaměstnání.


Náš tip: Jste na ÚP, ale potřebujete si nutně vypůjčit? Navštivte webové stránky Univerzální-Půjčka.cz, kde se dozvíte, jaké máte možnosti.
© 2015 Nebankovní-Americká-Hypotéka.cz, všechna práva vyhrazena.
Informace zde uvedené pochází z různých zdrojů. Provozovatel webu neposkytuje ani nezprostředkovává žádné úvěry. Kontakt