Nevýhody nebankovní americké hypotéky

Americká hypotéka bez registru

6-5-2024

Nebankovní americká hypotéka má své nezpochybnitelné výhody. Pojďme si ale rozebrat specifické nevýhody tohoto typu úvěru, které je nutno vzít do úvahy při rozhodování.


Jaké jsou nevýhody americké hypotéky?

 1. Riziko ztráty nemovitosti
  Narozdíl od běžného spotřebitelského úvěru se ručí nemovitostí. Je to základní podmínka hypotečních úvěrů, které se není možno vyhnout. S tím je spojeno riziko, že v případě problémů se splácením můžete o nemovitost přijít.
 2. Složitější schvalování úvěru
  Než samotnou americkou hypotéku získáte, čeká vás poměrně složitý proces. Poskytovatel se totiž potřebuje ujistit, že jste dostatečně bonitní a je možné hypotéku schválit. Oproti tomu vyřizování spojené s klasickým spotřebitelským úvěrem je mnohem jednodušší.
 3. Poplatky a další náklady
  Samotné vyřízení hypotečního úvěru není lacinou záležitostí. Poplatek vás obvykle nemine za samotné poskytnutí americké hypotéky, platit můžete i za vedení úvěrového účtu. Také budete potřebovat celou řadu dokumentů, které se vztahují k zastavené nemovitosti. A jejich vystavení něco stojí. Jedná se například o výpis z katastru nemovitostí, znalecký odhad ceny nemovitosti nebo nabývací titul k nemovitosti. 4. Nemožnost využít státní výhody
  U americké hypotéky nemůžete využít žádných finančních výhod, které stát nabízí u klasických účelových hypoték na bydlení. Není možné odečíst si úroky z daní. A to ani v případě, že vypůjčené peníze použijete účelově, tedy na koupi nemovitosti určené pro vlastní bydlení.
 5. Výrazně vyšší úrokové sazby
  Úrokové sazby u těchto neúčelových úvěrů jsou výrazně vyšší než u klasických účelových hypoték.
 6. Maximální výše úvěru
  Někteří poskytovatelé mají nastavenou maximální výší hypotéky bez ohledu na hodnotu nemovitosti (pokud například má poskytovatel určený horní limit americké hypotéky 2 milióny korun, neposkytne vám vyšší úvěr, i když hodnota zastavované nemovitosti tento limit výrazně převyšuje)
 7. Kratší doba fixace
  Doba fixace bývá většinou mezi 1 až 5 lety.

Nájem versus vlastní nemovitost

Když vezmeme do úvahy všechny zmiňované nevýhody, vyplatí se zvážit, zda si vybrat nájemní bydlení nebo vlastní nemovitost.
© 2015 Nebankovní-Americká-Hypotéka.cz, všechna práva vyhrazena.
Informace zde uvedené pochází z různých zdrojů. Provozovatel webu neposkytuje ani nezprostředkovává žádné úvěry. Kontakt