Výhody nebankovní americké hypotéky

Americká hypotéka bez registru

6-5-2024

Pokud jste si již půjčovali peníze od nějaké firmy, budete si moci docela jednoduše představit co je americká hypotéka bez registru. Jde o velmi podobný typ úvěru. Je to půjčka s tím rozdílem, že díky zástavě nemovitosti dlužníka ji firma může poskytnout až do výše přibližně 70% ceny zastavené nemovitosti.

U každé firmy, která tuto hypotéku nabízí je tato procentní výše trochu jiná.
Americká hypotéka bez registru

Co tedy znamená pro dlužníka zastavení nemovitosti? Jde o právní a administrativní úkon, kdy firma půjčující peníze - věřitel - je zapsána v katastru nemovitostí jako majitel se zástavním právem. Toto zástavní právo je po splacení hypotéky vymazáno na žádost majitele nemovitosti a předložení potvrzení o splacení hypotéky. Hypotéky jsou sjednávány obyčejně se splácením po dobu let. Pokud jde o půjčku v řádu statisíců korun, může být doba splácení hypotéky i 20 let v závislosti na možnostech dlužníka. Dlužník je tedy v případě americké hypotéky povinen splácet úvěr dlouhé roky.

Výhody americké hypotéky

Výhodou americké hypotéky je fakt, že ji klient může použít na jakýkoliv účel, samozřejmě povolený v rámci zákona. Americká hypotéka bez registru je ještě lepší v tom, že firma se neomezuje pouze na zájemce, kteří nemají záznamy v registru dlužníků. Zájemce o hypotéku může mít již dluhy a díky hypotéce tyto dluhy, které vyžadují rychlé zaplacení, uhradit. Právě díky tomu, že je hypotéka poskytnuta bez registru, je tento úvěr vhodný pro již zadlužené zájemce. Zájemce o hypotéku by se měl dále ujistit, jaký roční úrok daná firma požaduje. Čím nižší úrok, tím pravděpodobně lépe. Kromě úroků bude třeba platit i další poplatky - například za poskytnutí úvěru a nebo poplatky v řádu stovek korun na katastru nemovitostí.

Pro koho může být americká hypotéka určena?

  • pro majitele nemovitosti
  • pro žadatele, kteří mají záznam v rejstříku dlužníků
  • pro ty, kteří nemohou doložit příjem nebo jej mají příliš malý
  • pro již zadlužené klienty
  • pro všechny, kteří chtějí výhodnou půjčku s nízkým úrokem


Nevýhody nebankovní americké hypotéky

Nebankovní americká hypotéka má ve srovnání s se spotřebitelským úvěrem či hypotečním úvěrem od banky také nevýhody. Které nevýhody to jsou se můžete dočíst zde.


© 2015 Nebankovní-Americká-Hypotéka.cz, všechna práva vyhrazena.
Informace zde uvedené pochází z různých zdrojů. Provozovatel webu neposkytuje ani nezprostředkovává žádné úvěry. Kontakt